Nepotrebujeme tristo strán s tristo predsedami!

Autor: Lucia Rennerová | 6.3.2016 o 21:45 | (upravené 7.3.2016 o 2:43) Karma článku: 6,42 | Prečítané:  464x

Už mám dosť maskulínnej politiky. Veľa mužov pokope väčšinou neveští nič dobré. Kedy to už konečne zmeníme?

Sedím vo vlaku, vraciam sa z Bratislavy domov do Košíc v nedeľu, druhý deň po voľbách. Osobne som s výsledkom spokojná. Kandidovala som za SaS z miesta číslo 69. Dostala som 2545 preferenčných hlasov, čo je na startup z nuly, bez podpory mecenášov, veľmi slušný výkon. Ale v silnej strane je to na prekrúžkovanie málo. Napriek tomu som rada, že som práve v tejto strane a mohla som aj ja prispieť k jej výbornému výsledku. 

Lenže čo ďalej? Prečo tu máme tristo strán v malej krajine? Podľa mňa sú hlavným problémom muži- každý chce byť predseda! Na začiatku pri pive veľkí kamoši, založíme stranu! Ale len čo príde nejaký konflikt, koniec, kašlem na teba, založím si vlastnú stranu! Dnešný pohľad na povolebnú diskusiu ma v tom len zase utvrdil. Dohodnúť sa bude ťažké. Ja viem, je to testosterón, tlačí ich do toho, je to zrejme prirodzené, nechcem ich uberať o ich mužskosť. Lenže toto treba vyvážit! Nie je to náhoda, že sú na svete muži aj ženy. V symbióze sa vzájomne sa dopĺňajú, ženy veci zmierňujú. Keď vidím vedľa seba vo vláde či v diskusii samých chlapov, nie je to ďaleko od toho, čo vidím v muslimských krajinách. Boris dokonca spĺňa aj kritérium mnohoženstva :). Ďalej prečo nemôže jeden chlap normálne vystúpiť a povedať, priatelia, dosiahol som to a to, ale už je čas na zmenu, odovzdávam žezlo ďalej. Radšej zničí stranu, ktorá tu podľa mňa má byť? Mám skrátka mužov v politike plné zuby! Jedine, čo sa s tým dá, je postaviť k nim schopné ženy! Nie silikónové zlatokopky, či biele kone či nastrčené konateľky pofidérnych firiem....

Ide mi o ženy, ktoré dennodenne zvládajú multitasking, prácu, varenie, nákupy, upratovanie, voziť deti do školy, na šport, učit sa s nimi, nezabudnúť rodičom odniesť lieky, tasklist je nekonečný! Popritom sa ešte vyžaduje, aby super vyzerali. Množstvo z týchto žien je rozvedených, čiže sú na všetko samé a zvládajú tieto úlohy, o ktorých si testosteróni myslia, že sú podradné. Pritom, keď majú oni toto za úlohu, sú častokrát úplne nemožní. Nevieš dať decku jesť, ale chceš viesť krajinu?

Toto musíme zmeniť. Nepotrebujeme tristo strán s tristo predsedami!

Ja nie som zástankyňa kvót, lebo by to viedlo len k tomu, že by sa zase zobrali ženy do počtu, o akých písala nedávno Lucia Nicholsonová, že sedia v parlamente za Smer, a ani nevie, ako sa volajú, lebo ani ústa neotvorili. Hovorím o ženách, ktoré neutekajú pred problémom, pretože sa nedá. Koľkokrát by tiež tresli dvermi alebo sa na všetko vykašľali, ale toto nie je option. Nemôžeš sa vykašľať na rodinu alebo si založiť novú.
Kým tu toto nenastane, budeme sa ešte dlho prizerať kohútím zápasom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?